Popularne produkty, które nie powinny wchodzić w skład diety mamy i jej dziecka

Ekspres do kawy automatyczny
Ekspres do kawy automatyczny
21 listopada 2022
Nowatorskie metody leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego
Nowatorskie metody leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego
14 lipca 2023
Pokaż wszystkie
Popularne produkty, które nie powinny wchodzić w skład diety mamy i jej dziecka

Niezdrowe jedzenie otacza nas wszędzie. Atakują nas reklamy, w sklepach bardzo często wyeksponowane są chipsy, słodycze, słodkie napoje. Prowadzenie zdrowego stylu życia wymaga więc pewnej konsekwencji i uporu. Kiedy jednak zobaczysz, jakie to może przynieść efekty, nie będziesz chcieć wracać do starych nawyków. 

Dwie grupy 

O zdrowie powinien dbać każdy. To nie ulega żadnej wątpliwości. Są jednak takie grupy, które o swoje zdrowie powinny dbać szczególnie. Zalicza się do nich między innymi kobiety ciężarne, a także dzieci, o których jedzeniu do pewnego momentu decydują głównie rodzice. Kobiety w ciąży, podejmując decyzje żywieniowe, mają wpływ zarówno na swoje zdrowie, jak i zdrowie płodu, jego właściwy rozwój. Zupka chińska w ciąży nie bez powodu nie jest wskazana: w przypadku matki przyczynić się może do nadmiernego przybierania na wadze, z punktu widzenia matki i dziecka nie pozwala pozyskać cennych substancji odżywczych, zamiast tego atakuje organizm paletą sztucznych substancji. Z podobnego powodu wiele popularnych produktów nie jest wskazanych dla dzieci: chipsy, słodkie batoniki, napoje gazowane, fast foody. To wszystko są produkty, które łącz jedno: dużo kalorii, mało składników odżywczych, bardzo dużo chemii. 

Zupka chińska

Czego unikać?

Dzieci i kobiety w ciąży łączy kilka elementów. Obydwie te grupy są bardzo wrażliwe, ich ciało się zmienia, ma szczególne potrzeby. Bardzo istotne jest więc to, jaki rodzaj posiłku organizm w fazie wzrostu otrzymuje. Można dać mu smaczne i wartościowe produkty, można zaatakować chemią, żywnością przetworzoną, kilogramami cukru ukrytymi w różnego rodzaju produktach. Oczywiście ta pierwsza ścieżka jest zdecydowanie lepsza. Co ważne, zdrowe żywienie to nie tylko dobra kondycja, ale i właściwy rozwój organizmu, jego rosnąca siła, a także lepsza kondycja. Kabanosy dla dzieci to nie jest najlepszy wybór z wielu powodów. Dużo tam soli, sztucznych zagęszczaczy, do tego mało naprawdę wartościowych składników odżywczych.

Kabanosy dla dzieci

Dzieci i kobiety w ciąży to grupy, które co do zasady powinny unikać:

  • ważności wysokoprzetworzonej, mrożonych dań, zupek chińskich, 
  • fast foodów, 
  • słodyczy (jeden kawałek domowego ciasta nikomu krzywdy nie zrobi, ale codzienna przekąska w formie słodkiego batonika składającego się głównie z chemii już tak), 
  • przekąsek typu chipsy, kabanosy, solone orzeszki itp. 
  • napojów energetycznych, wszelkiego rodzaju pobudzających środków opartych także na chemicznych, sztucznych mieszankach.

Warto wykluczyć te produkty z diety albo przynajmniej zdecydowanie zredukować ich ilość w diecie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *